Title×

Price List

PDF Version | | Refresh

 

Pinery Residences

Blk 922

Unit
Floor
01 02 03 04 05 06 07
14
#14-01
2B
624 sqft
SOLD
#14-02
5BLUXURY
P:$3,904,000
1,475 sqft
$2,647 psf
#14-03
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#14-04
2B
667 sqft
SOLD
#14-05
4B
1,141 sqft
SOLD
#14-06
4BP+S
1,238 sqft
SOLD
#14-07
2B
624 sqft
SOLD
13
#13-01
2B
624 sqft
SOLD
#13-02
5BLUXURY
P:$3,880,000
1,475 sqft
$2,631 psf
#13-03
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#13-04
2B
667 sqft
SOLD
#13-05
4B
1,141 sqft
SOLD
#13-06
4BP+S
1,238 sqft
SOLD
#13-07
2B
624 sqft
SOLD
12
#12-01
2B
624 sqft
SOLD
#12-02
5BLUXURY
1,475 sqft
SOLD
#12-03
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#12-04
2B
667 sqft
SOLD
#12-05
4B
1,141 sqft
SOLD
#12-06
4BP+S
P:$3,236,000
1,238 sqft
$2,614 psf
#12-07
2B
624 sqft
SOLD
11
#11-01
2B
624 sqft
SOLD
#11-02
5BLUXURY
1,475 sqft
SOLD
#11-03
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#11-04
2B
667 sqft
SOLD
#11-05
4B
1,141 sqft
SOLD
#11-06
4BP+S
1,238 sqft
SOLD
#11-07
2B
624 sqft
SOLD
10
#10-01
2B
624 sqft
SOLD
#10-02
5BLUXURY
1,475 sqft
SOLD
#10-03
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#10-04
2B
667 sqft
SOLD
#10-05
4B
1,141 sqft
SOLD
#10-06
4BP+S
1,238 sqft
SOLD
#10-07
2B
624 sqft
SOLD
09
#09-01
2B
624 sqft
SOLD
#09-02
5BLUXURY
P:$3,758,000
1,475 sqft
$2,548 psf
#09-03
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#09-04
2B
667 sqft
SOLD
#09-05
4B
1,141 sqft
SOLD
#09-06
4BP+S
1,238 sqft
SOLD
#09-07
2B
624 sqft
SOLD
08
#08-01
2B
624 sqft
SOLD
#08-02
5BLUXURY
1,475 sqft
SOLD
#08-03
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#08-04
2B
667 sqft
SOLD
#08-05
4B
1,141 sqft
SOLD
#08-06
4BP+S
1,238 sqft
SOLD
#08-07
2B
624 sqft
SOLD
07
#07-01
2B
624 sqft
SOLD
#07-02
5BLUXURY
1,475 sqft
SOLD
#07-03
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#07-04
2B
667 sqft
SOLD
#07-05
4B
1,141 sqft
SOLD
#07-06
4BP+S
1,238 sqft
SOLD
#07-07
2B
624 sqft
SOLD
06
#06-01
2B
624 sqft
SOLD
#06-02
5BLUXURY
1,475 sqft
SOLD
#06-03
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#06-04
2B
667 sqft
SOLD
#06-05
4B
1,141 sqft
SOLD
#06-06
4BP+S
1,238 sqft
SOLD
#06-07
2B
624 sqft
SOLD
05
#05-01
2B
624 sqft
SOLD
#05-02
5BLUXURY
1,475 sqft
SOLD
#05-03
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#05-04
2B
667 sqft
SOLD
#05-05
4B
1,141 sqft
SOLD
#05-06
4BP+S
1,238 sqft
SOLD
#05-07
2B
624 sqft
SOLD
04
#04-01
2B
624 sqft
SOLD
#04-02
5BLUXURY
P:$3,602,000
1,475 sqft
$2,442 psf
#04-03
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#04-04
2B
667 sqft
SOLD
#04-05
4B
1,141 sqft
SOLD
#04-06
4BP+S
1,238 sqft
SOLD
#04-07
2B
624 sqft
SOLD
03
#03-01
2B
624 sqft
SOLD
#03-02
5BLUXURY
P:$3,579,000
1,475 sqft
$2,426 psf
#03-03
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#03-04
2B
667 sqft
SOLD
#03-05
4B
1,141 sqft
SOLD
#03-06
4BP+S
1,238 sqft
SOLD
#03-07
2B
624 sqft
SOLD

Blk 924

Unit
Floor
08 09 10 11 12 13
14
#14-08
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#14-09
3B
861 sqft
SOLD
#14-10
2B
667 sqft
SOLD
#14-11
4B
1,141 sqft
SOLD
#14-12
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#14-13
2B
667 sqft
SOLD
13
#13-08
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#13-09
3B
861 sqft
SOLD
#13-10
2B
667 sqft
SOLD
#13-11
4B
1,141 sqft
SOLD
#13-12
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#13-13
2B
667 sqft
SOLD
12
#12-08
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#12-09
3B
861 sqft
SOLD
#12-10
2B
667 sqft
SOLD
#12-11
4B
1,141 sqft
SOLD
#12-12
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#12-13
2B
667 sqft
SOLD
11
#11-08
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#11-09
3B
861 sqft
SOLD
#11-10
2B
667 sqft
SOLD
#11-11
4B
1,141 sqft
SOLD
#11-12
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#11-13
2B
667 sqft
SOLD
10
#10-08
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#10-09
3B
861 sqft
SOLD
#10-10
2B
667 sqft
SOLD
#10-11
4B
1,141 sqft
SOLD
#10-12
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#10-13
2B
667 sqft
SOLD
09
#09-08
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#09-09
3B
861 sqft
SOLD
#09-10
2B
667 sqft
SOLD
#09-11
4B
1,141 sqft
SOLD
#09-12
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#09-13
2B
667 sqft
SOLD
08
#08-08
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#08-09
3B
861 sqft
SOLD
#08-10
2B
667 sqft
SOLD
#08-11
4B
1,141 sqft
SOLD
#08-12
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#08-13
2B
667 sqft
SOLD
07
#07-08
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#07-09
3B
861 sqft
SOLD
#07-10
2B
667 sqft
SOLD
#07-11
4B
1,141 sqft
SOLD
#07-12
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#07-13
2B
667 sqft
SOLD
06
#06-08
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#06-09
3B
861 sqft
SOLD
#06-10
2B
667 sqft
SOLD
#06-11
4B
1,141 sqft
SOLD
#06-12
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#06-13
2B
667 sqft
SOLD
05
#05-08
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#05-09
3B
861 sqft
SOLD
#05-10
2B
667 sqft
SOLD
#05-11
4B
1,141 sqft
SOLD
#05-12
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#05-13
2B
667 sqft
SOLD
04
#04-08
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#04-09
3B
861 sqft
SOLD
#04-10
2B
667 sqft
SOLD
#04-11
4B
1,141 sqft
SOLD
#04-12
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#04-13
2B
667 sqft
SOLD
03
#03-08
4BP+S
P:$2,972,000
1,195 sqft
$2,487 psf
#03-09
3B
861 sqft
SOLD
#03-10
2B
667 sqft
SOLD
#03-11
4B
1,141 sqft
SOLD
#03-12
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#03-13
2B
667 sqft
SOLD

Blk 926

Unit
Floor
14 15 16 17 18 19 20 21 22
14
#14-14
3B
807 sqft
SOLD
#14-15
4BLUXURY+S
1,389 sqft
SOLD
#14-16
4BP+S
P:$3,327,000
1,195 sqft
$2,784 psf
#14-17
2B
624 sqft
SOLD
#14-18
2B
624 sqft
SOLD
#14-19
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#14-20
2B
635 sqft
SOLD
#14-21
4BP+S
P:$3,363,000
1,227 sqft
$2,741 psf
#14-22
3B
807 sqft
SOLD
13
#13-14
3B
807 sqft
SOLD
#13-15
4BLUXURY+S
P:$3,629,000
1,389 sqft
$2,613 psf
#13-16
4BP+S
P:$3,308,000
1,195 sqft
$2,768 psf
#13-17
2B
624 sqft
SOLD
#13-18
2B
624 sqft
SOLD
#13-19
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#13-20
2B
635 sqft
SOLD
#13-21
4BP+S
P:$3,345,000
1,227 sqft
$2,726 psf
#13-22
3B
807 sqft
SOLD
12
#12-14
3B
807 sqft
SOLD
#12-15
4BLUXURY+S
P:$3,607,000
1,389 sqft
$2,597 psf
#12-16
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#12-17
2B
624 sqft
SOLD
#12-18
2B
624 sqft
SOLD
#12-19
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#12-20
2B
635 sqft
SOLD
#12-21
4BP+S
P:$3,327,000
1,227 sqft
$2,711 psf
#12-22
3B
807 sqft
SOLD
11
#11-14
3B
807 sqft
SOLD
#11-15
4BLUXURY+S
1,389 sqft
SOLD
#11-16
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#11-17
2B
624 sqft
SOLD
#11-18
2B
624 sqft
SOLD
#11-19
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#11-20
2B
635 sqft
SOLD
#11-21
4BP+S
P:$3,290,000
1,227 sqft
$2,681 psf
#11-22
3B
807 sqft
SOLD
10
#10-14
3B
807 sqft
SOLD
#10-15
4BLUXURY+S
1,389 sqft
SOLD
#10-16
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#10-17
2B
624 sqft
SOLD
#10-18
2B
624 sqft
SOLD
#10-19
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#10-20
2B
635 sqft
SOLD
#10-21
4BP+S
P:$3,272,000
1,227 sqft
$2,667 psf
#10-22
3B
807 sqft
SOLD
09
#09-14
3B
807 sqft
SOLD
#09-15
4BLUXURY+S
1,389 sqft
SOLD
#09-16
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#09-17
2B
624 sqft
SOLD
#09-18
2B
624 sqft
SOLD
#09-19
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#09-20
2B
635 sqft
SOLD
#09-21
4BP+S
1,227 sqft
SOLD
#09-22
3B
807 sqft
SOLD
08
#08-14
3B
807 sqft
SOLD
#08-15
4BLUXURY+S
1,389 sqft
SOLD
#08-16
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#08-17
2B
624 sqft
SOLD
#08-18
2B
624 sqft
SOLD
#08-19
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#08-20
2B
635 sqft
SOLD
#08-21
4BP+S
P:$3,237,000
1,227 sqft
$2,638 psf
#08-22
3B
807 sqft
SOLD
07
#07-14
3B
807 sqft
SOLD
#07-15
4BLUXURY+S
1,389 sqft
SOLD
#07-16
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#07-17
2B
624 sqft
SOLD
#07-18
2B
624 sqft
SOLD
#07-19
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#07-20
2B
635 sqft
SOLD
#07-21
4BP+S
P:$3,205,000
1,227 sqft
$2,612 psf
#07-22
3B
807 sqft
SOLD
06
#06-14
3B
807 sqft
SOLD
#06-15
4BLUXURY+S
1,389 sqft
SOLD
#06-16
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#06-17
2B
624 sqft
SOLD
#06-18
2B
624 sqft
SOLD
#06-19
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#06-20
2B
635 sqft
SOLD
#06-21
4BP+S
P:$3,189,000
1,227 sqft
$2,599 psf
#06-22
3B
807 sqft
SOLD
05
#05-14
3B
807 sqft
SOLD
#05-15
4BLUXURY+S
1,389 sqft
SOLD
#05-16
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#05-17
2B
624 sqft
SOLD
#05-18
2B
624 sqft
SOLD
#05-19
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#05-20
2B
635 sqft
SOLD
#05-21
4BP+S
P:$3,172,000
1,227 sqft
$2,585 psf
#05-22
3B
807 sqft
SOLD
04
#04-14
3B
807 sqft
SOLD
#04-15
4BLUXURY+S
P:$3,375,000
1,389 sqft
$2,430 psf
#04-16
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#04-17
2B
624 sqft
SOLD
#04-18
2B
624 sqft
SOLD
#04-19
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#04-20
2B
635 sqft
SOLD
#04-21
4BP+S
1,227 sqft
SOLD
#04-22
3B
807 sqft
SOLD
03
#03-14
3B
807 sqft
SOLD
#03-15
4BLUXURY+S
1,389 sqft
SOLD
#03-16
4BP+S
1,195 sqft
SOLD
#03-17
2B
624 sqft
SOLD
#03-18
2B
624 sqft
SOLD
#03-19
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#03-20
2B
635 sqft
SOLD
#03-21
4BP+S
P:$3,124,000
1,227 sqft
$2,546 psf
#03-22
3B
807 sqft
SOLD

Blk 928

Unit
Floor
23 24 25 26 27 28 29 30 31
14
#14-23
3B
807 sqft
SOLD
#14-24
4BP+S
P:$3,392,000
1,238 sqft
$2,740 psf
#14-25
3B
861 sqft
SOLD
#14-26
2B
624 sqft
SOLD
#14-27
2B
624 sqft
SOLD
#14-28
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#14-29
2B
635 sqft
SOLD
#14-30
4BP+S
P:$3,363,000
1,227 sqft
$2,741 psf
#14-31
3B
807 sqft
SOLD
13
#13-23
3B
807 sqft
SOLD
#13-24
4BP+S
P:$3,373,000
1,238 sqft
$2,725 psf
#13-25
3B
861 sqft
SOLD
#13-26
2B
624 sqft
SOLD
#13-27
2B
624 sqft
SOLD
#13-28
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#13-29
2B
635 sqft
SOLD
#13-30
4BP+S
P:$3,345,000
1,227 sqft
$2,726 psf
#13-31
3B
807 sqft
SOLD
12
#12-23
3B
807 sqft
SOLD
#12-24
4BP+S
P:$3,355,000
1,238 sqft
$2,710 psf
#12-25
3B
861 sqft
SOLD
#12-26
2B
624 sqft
SOLD
#12-27
2B
624 sqft
SOLD
#12-28
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#12-29
2B
635 sqft
SOLD
#12-30
4BP+S
P:$3,327,000
1,227 sqft
$2,711 psf
#12-31
3B
807 sqft
SOLD
11
#11-23
3B
807 sqft
SOLD
#11-24
4BP+S
1,238 sqft
SOLD
#11-25
3B
861 sqft
SOLD
#11-26
2B
624 sqft
SOLD
#11-27
2B
624 sqft
SOLD
#11-28
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#11-29
2B
635 sqft
SOLD
#11-30
4BP+S
P:$3,290,000
1,227 sqft
$2,681 psf
#11-31
3B
807 sqft
SOLD
10
#10-23
3B
807 sqft
SOLD
#10-24
4BP+S
1,238 sqft
SOLD
#10-25
3B
861 sqft
SOLD
#10-26
2B
624 sqft
SOLD
#10-27
2B
624 sqft
SOLD
#10-28
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#10-29
2B
635 sqft
SOLD
#10-30
4BP+S
P:$3,272,000
1,227 sqft
$2,667 psf
#10-31
3B
807 sqft
SOLD
09
#09-23
3B
807 sqft
SOLD
#09-24
4BP+S
1,238 sqft
SOLD
#09-25
3B
861 sqft
SOLD
#09-26
2B
624 sqft
SOLD
#09-27
2B
624 sqft
SOLD
#09-28
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#09-29
2B
635 sqft
SOLD
#09-30
4BP+S
P:$3,254,000
1,227 sqft
$2,652 psf
#09-31
3B
807 sqft
SOLD
08
#08-23
3B
807 sqft
SOLD
#08-24
4BP+S
1,238 sqft
SOLD
#08-25
3B
861 sqft
SOLD
#08-26
2B
624 sqft
SOLD
#08-27
2B
624 sqft
SOLD
#08-28
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#08-29
2B
635 sqft
SOLD
#08-30
4BP+S
1,227 sqft
SOLD
#08-31
3B
807 sqft
SOLD
07
#07-23
3B
807 sqft
SOLD
#07-24
4BP+S
1,238 sqft
SOLD
#07-25
3B
861 sqft
SOLD
#07-26
2B
624 sqft
SOLD
#07-27
2B
624 sqft
SOLD
#07-28
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#07-29
2B
635 sqft
SOLD
#07-30
4BP+S
P:$3,205,000
1,227 sqft
$2,612 psf
#07-31
3B
807 sqft
SOLD
06
#06-23
3B
807 sqft
SOLD
#06-24
4BP+S
1,238 sqft
SOLD
#06-25
3B
861 sqft
SOLD
#06-26
2B
624 sqft
SOLD
#06-27
2B
624 sqft
SOLD
#06-28
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#06-29
2B
635 sqft
SOLD
#06-30
4BP+S
P:$3,189,000
1,227 sqft
$2,599 psf
#06-31
3B
807 sqft
SOLD
05
#05-23
3B
807 sqft
SOLD
#05-24
4BP+S
1,238 sqft
SOLD
#05-25
3B
861 sqft
SOLD
#05-26
2B
624 sqft
SOLD
#05-27
2B
624 sqft
SOLD
#05-28
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#05-29
2B
635 sqft
SOLD
#05-30
4BP+S
P:$3,172,000
1,227 sqft
$2,585 psf
#05-31
3B
807 sqft
SOLD
04
#04-23
3B
807 sqft
SOLD
#04-24
4BP+S
1,238 sqft
SOLD
#04-25
3B
861 sqft
SOLD
#04-26
2B
624 sqft
SOLD
#04-27
2B
624 sqft
SOLD
#04-28
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#04-29
2B
635 sqft
SOLD
#04-30
4BP+S
1,227 sqft
SOLD
#04-31
3B
807 sqft
SOLD
03
#03-23
3B
807 sqft
SOLD
#03-24
4BP+S
P:$3,152,000
1,238 sqft
$2,546 psf
#03-25
3B
861 sqft
SOLD
#03-26
2B
624 sqft
SOLD
#03-27
2B
624 sqft
SOLD
#03-28
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#03-29
2B
635 sqft
SOLD
#03-30
4BP+S
P:$3,124,000
1,227 sqft
$2,546 psf
#03-31
3B
807 sqft
SOLD

Blk 930

Unit
Floor
32 33 34 35 36 37 38 39 40
14
#14-32
2BP+S
700 sqft
SOLD
#14-33
2BP+S
700 sqft
SOLD
#14-34
3BP
1,023 sqft
SOLD
#14-35
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#14-36
2B
624 sqft
SOLD
#14-37
2BP+S
700 sqft
SOLD
#14-38
3BP
990 sqft
SOLD
#14-39
3B
872 sqft
SOLD
#14-40
2B
624 sqft
SOLD
13
#13-32
2BP+S
700 sqft
SOLD
#13-33
2BP+S
700 sqft
SOLD
#13-34
3BP
1,023 sqft
SOLD
#13-35
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#13-36
2B
624 sqft
SOLD
#13-37
2BP+S
700 sqft
SOLD
#13-38
3BP
990 sqft
SOLD
#13-39
3B
872 sqft
SOLD
#13-40
2B
624 sqft
SOLD
12
#12-32
2BP+S
700 sqft
SOLD
#12-33
2BP+S
700 sqft
SOLD
#12-34
3BP
1,023 sqft
SOLD
#12-35
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#12-36
2B
624 sqft
SOLD
#12-37
2BP+S
700 sqft
SOLD
#12-38
3BP
990 sqft
SOLD
#12-39
3B
872 sqft
SOLD
#12-40
2B
624 sqft
SOLD
11
#11-32
2BP+S
700 sqft
SOLD
#11-33
2BP+S
700 sqft
SOLD
#11-34
3BP
1,023 sqft
SOLD
#11-35
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#11-36
2B
624 sqft
SOLD
#11-37
2BP+S
700 sqft
SOLD
#11-38
3BP
990 sqft
SOLD
#11-39
3B
872 sqft
SOLD
#11-40
2B
624 sqft
SOLD
10
#10-32
2BP+S
700 sqft
SOLD
#10-33
2BP+S
700 sqft
SOLD
#10-34
3BP
1,023 sqft
SOLD
#10-35
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#10-36
2B
624 sqft
SOLD
#10-37
2BP+S
700 sqft
SOLD
#10-38
3BP
990 sqft
SOLD
#10-39
3B
872 sqft
SOLD
#10-40
2B
624 sqft
SOLD
09
#09-32
2BP+S
700 sqft
SOLD
#09-33
2BP+S
700 sqft
SOLD
#09-34
3BP
1,023 sqft
SOLD
#09-35
3BP+S
1,055 sqft
SOLD
#09-36
2B
624 sqft
SOLD
#09-37
2BP+S
700 sqft
SOLD
#09-38
3BP
990 sqft
SOLD
#09-39
3B
872 sqft
SOLD
#09-40
2B
624 sqft
SOLD